PISTOLET KAPISZONOWY BRESCIA 1825r
Prezentowany model jest wierną repliką oryginału, z której można na dodatek oddać suchy strzał.
REPLIKI NASZEJ producenta uwielbianE SĄ poprzez NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.
wyśmienicie NADAJĄ SIĘ NA upominek M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.
W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE ekskluzywnE OPAKOWANIA DREWNIANE, a także SZEROKĄ GAMĘ towarÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK: RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.
Producent: Denix Hiszpania (1013/L)
Kod EAN: 8435089750133
długość: 38 cm
waga: 0,6 kg
Model ten tworzony jest ze stopu cynku i aluminium i drewna.
cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka
CIEKAWOSTKA:
System kapiszonowy był inspirowany niezadowoleniem sportowców. Szkocki duchowny Alexander Forsyth zauważył, że przerwa między pociągnięciem za język spustowy a wystrzałem powodowała, że ostrzeżone trzaskiem kurka ptactwo miało czas odlecieć.
Ok. 1805 r. Opracował więc nowy zamek, w którym kurek uderzał w iglicę wsuniętą do pojemnika w profilu buteleczki ( flakonu) zawierającego specjalny ładunek detonujący, który z kolei zapalał ładunek prochowy umieszczony w lufie.
Zamek, tzw. "flakon perfum", który później nazywano system Forsytha, stanoiwł poważny postęp w dziedzinie uzbrojenia, lecz broń, w której go zastosowano, także miała wady.
Natchnął jednak niektórych rusznikarzy, w tym tak wybitnych jak Joseph Manton, do prac nad alternatywnymi systemami, zwłaszcza gdy w 1821 r. Wygasł brytyjski patent Forsytha na jego system.
Według historyka uzbrojenia Richarda Akehursta zaczęto stosować różnorodne systemy kapiszonowe - "pigułki, paski, rurki i spłonki", które zawierały różnorodne chemikalia detonujące.
"ZŁO NIE TKWI W KONSTRUOWANIU NOWYCH,
CORAZ GROŹNIEJSZYCH BRONI.
TKWI W DUCHU PODBOJÓW"
Ludwig von Mises