Menu

Na prastarej ziemi - Amitav Ghosh Zysk i S-ka (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788377850794 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ghosh Amitav 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2013 
Opis

Egipt to zdumiewające miejsce, gdzie przeszłość uparcie wdziera się w teraźniejszość. Życie codzienne jest kolażem dziejów następujących po sobie cywilizacji wraz z ich wspaniałościami i niepokojami. Jego gorące piaski zachowały ślady bogatego dziedzictwa, które czas próbował zatrzeć...Od starożytnych osadnictw, przez wyprawy krzyżowe, po współczesność - każda strona tej niezwykłej książki Amitava Ghosha aż pęka w szwach od smakowitych szczegółów historycznych, egzotycznych anegdot i kulturowych ciekawostek.

Autor jako młody doktorant z Indii z fascynacją otworzył się na jakże inny i obcy mu surowy świat islamu. A że głęboko zżył się z mieszkańcami Egiptu, jego sugestywne i wnikliwe opisy daleko wykraczają poza ramy zwykłej książki podróżniczej.To magiczna, pobudzająca wyobraźnię biografia Egiptu o ludzkim obliczu.Amitav Ghosh urodził się w Kalkucie, dzieciństwo spędził w Bangladeszu, Sri Lance i północnych Indiach.

Studiował w Delhi, Oksfordzie i Egipcie oraz wykładał na najróżniejszych hinduskich i amerykańskich uniwersytetach. Jest autorem trzech głośnych publikacji: Szklany pałac, Chromosom z Kalkuty i Koło rozumu. Ghosh pisuje także dla magazynów \Grant\", \""The New Yorker\"", \""The New York Times\"" i \""Observer\"".

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.