Menu

Flexi New Classic Smycz linka M 5m czerwona [FL-2603]

Cechy produktu

  • Producent Flexi 
  • Rodzaj smycz 

Opis

Flexi smycz automatyczna dla psa

Czerwona, samoczynna smycz przeznaczona dla psów do 20 kg wagi.
wymiar M, o długości linki 5m.

Flexi New Classic - nowa, ulepszona linia smyczy dla psów.

Smycze Flexi to mocne wykonanie, lekka i trwała i bezawaryjny mechanizm uwalniania linki.

za pomocą zastosowanego w tej smyczy, zaimplementowanego systemu hamowania można posiadać większą kontrolę nad psem. Smycz nie zwisa, jest za każdym razem naciągnięta.

Smycze Flexi New Classic posiadają wyjątkowo trwały mechanizm zwijania / rozwijania linki, której dopełniającą zaleta jest oporność na przetarcia i zwijanie się.

Linkę można zablokować na danej długości, za sprawą dodatkowego przycisku. Dzięki niemu opiekun psa ma ciągłą kontrolę nad pupilem. Mechanizm nagłego zatrzymywania psa jest bardzo prosty w użyciu - wystarczy wcisnąć guzik.

Flexi automatyczna smycz dla psa, została tak zaprojektowana,prosto użytkować ją tylko jedną ręką, to smycz dostosowująca się do Twojej rąk. Jej opływowy , a także konkretny, przeciwpoślizgowy uchwyt, lepszą kontrolę nad czworonogiem. Smycze Flexi linii New Classic ważą od 200 do 800 gram, w zależności od modelu.

atuty smyczy dla psa, Flexi New Classic:

• poręczny zarys
• opatentowany mechanizm rozwijania i zwijania linki/taśmy
• 2-letnia gwarancja producenta, obejmująca mechanizm smyczy
• chromowany karabińczyk - wytrzymały i wytrzymały na pęknięcia
• linka części odblaskowe
• smycze stworzone z najwyższej jakości plastiku i stali
• lekka i trwała obudowa
• produkt występuje w kilku kolorach i wymiarach
• progresywny design
• smycz jest kompatybilna z dodatkowymi akcesoriami - nadaje się MultiBox i Latarka LED
• mechanizm zwijania działa momentalnie i produktywnie

Jak używać smyczy Flexi?

Funkcja podstawowa smyczy:
Smycz należy trzymać za uchwyt, linka lub taśma łatwo się rozwija nie zwisając przy tym. Pies może się cieszyć optymalną swobodą ruchu.

Przyciągnięcie psa:
aby przyciągnąć psa, należy najpierw nacisnąć przycisk hamowania. Następnie w celu przyciągnięcia psa należy wykonać ramieniem ruch w tył. Zwolnić przycisk hamowania i poruszyć ramieniem w przód. Linka zwija się samoczynnie. Należy powtarzać te ruchy do momentu, aż pies będzie „przy nodze“

niedługie zatrzymanie:
Naciśnięcie przycisku hamowania powoduje zatrzymanie rozwijania się smyczy. Można wtedy wygodnie pokierować psa.

Zatrzymanie na stałe:
W celu zablokowania smyczy, należy najpierw nacisnąć przycisk hamowania w dół i przesunąć przycisk blokowania na stałe w przód. Poprzez pociągnięcie kciukiem można w każdej chwili odblokować smycz. Wskazówka dla klienta: Blokadę stałą należy stosować tylko wtedy, gdy pies ma być prowadzony na krótkiej smyczy

Czy samoczynna smycz pasuje dla każdego psa?

Przy wyborze typu smyczy dla psa, należy kierować się nie tylko wagą ulubieńca, ale też jego temperamentem. Smycze automatyczne posiadają bardzo niemało zalet, przede wszystkim dają czworonogowi dużo więcej swobody. Należy także jednak pamiętaćsamoczynna smycz nie jest dla każdego psa. To nie jest smycz, dzięki której zwierzak nauczy się chodzić przy nodze – do tego celu najlepsze są klasyczne smycze. Poprzez wyprowadzeniem psa na spacer na automatycznej smyczy, trzeba go nauczyć grzecznego chodzenia przy nodze, warto także go nauczyć podstawowych komend typu: „stój!”, "siad!". To nie jest smycz dla psa, który ciągnie czy reaguje zadziornie na widok innych psów. Nieposłuszne psy, wyprowadzane na smyczy automatycznej mogą sobie zrobić krzywdę. Nagłe szarpnięcia żadnemu zwierzęciu nie sprawiają przyjemności, mogą uszkodzić psu kręgosłup. Absolutnie nie należy dopasowywać smyczy samoczynnej z kolczatką czy halterem. Psy poprzez gwałtowne zachowanie mogą także wyrządzić krzywdę opiekunowi. Stanie się tak np. W sytuacji, gdy pies idący na swobodnej smyczy, raptownie i błyskawicznie pobiegnie do przodu, pociągając za sobą właściciela lub gdy okręci się wokół nóg innego spacerowicza. Widząc idącego w naszą stronę człowieka, jadącego rowerzystę czy nadbiegającego, obcego psa i nie będąc pewnym reakcji naszego ulubieńca – najlepiej zawołać go do siebie i zablokować przycisk.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.