Statyw Manfrotto MVK504XTWINGA Twin Alu z dolną rozpórką + głowica 504X z płaską bazą Pro Video komplet statywowy MVK504XTWINGA Twin Alu, dolna rozpórka, z głowicą 504X z płaską bazą Pro Video z udźwigiem do 12 kg.
Statyw video Twin Alu, dolna rozpórka, półkula 75mm Statyw Twin Alu z podwójnymi rurami z dolną rozpórką to mistrzowski statyw video o szczególnie sztywnej i stabilnej konstrukcji, rewelacyjny jako wsparcie fachowych kamer.
Twin Alu jest ulepszoną wersją kultowej linii statywów video 545 i 546. Budowa, której elementami są sekcje z dwóch bliźniaczych rur z aluminium i innowacyjne technologicznie blokady nóg, jest niezrównanie sztywna, istotnie bardziej nieelastyczna na ruchy skrętne w kontraście do poprzednich modeli.
Daje to pewność płynnych ruchów głowicy i brak niechcianych drgań. Jako standard do mocowania głowic wykorzystano tutaj gniazdo na półkulę 100 mm, a także redukcję do 75 mm, dzięki czemu statyw jest uniwersalny i można go użyć pod zdecydowaną większość głowic video Manfrotto.
Statyw MVTTWINGA zaopatrzono w dolną rozpórkę z teleskopowymi ramionami, która pomaga starannie ustawić nogi. Dla ułatwienia składania statywu i zwiększenia mobilności, rozpórka posiada oczko na jej środkowym elemencie.
Może zostać łatwo zdemontowana a zamiast niej można założyć kompatybilny wózek. Dzięki połączeniu konkretnej konstrukcji i kompatybilności, Twin Alu bezapelacyjnie posiada wszystkie właściwości, jakie powinien mieć zawodowy statyw video.
Głowica 504X Głowica 504X to nowa wersja najpopularniejszej fachowej głowicy video od Manfrotto - 504HD. Wzbogacona o nowoczesne technologie i rozwiązania, 504X spełnia kryteria mistrzowskich filmowców.
Płynność ruchu głowicy 504X oparta jest o najnowszą technologię opracowaną poprzez Manfrotto. Zapewnia ona maksymalnie gładki, pozbawiony przeskoków i szarpnięć ruch w obu osiach - pochyle i obrocie w panoramie.
Każda z tych osi posiada także niezależną regulację oporu, która pozwala przypasować jego siłę do sprzętu i indywidualnych preferencji. Dla jeszcze obszerniejszego komfortu obsługi kamery, głowicę 504X wyposażono w system przeciwwagi.
zezwala na on zbalansowanie wagi sprzętu, co sprawia, że ruch kamerą w pochyle wymaga mniejszego użycia siły. System przeciwwagi można ustawić pod jednym z 4 poziomów*: wyłączona / 2,2 kg / 4,4 kg / 6,5 kg.
Dzięki regulacji możliwa jest współpraca z szerokim zakresem aparatów i kamer. Kompozycja głowicy jest zwarta i zaprojektowana zgodnie z Bridging Technology, opracowanej poprzez Manfrotto. Użycie tej technologii zniża wagę głowicy, w kontraście do klasycznych, monolitycznych konstrukcji, bez obniżenia jej wytrzymałości i funkcjonalności.
504X ma także płaską bazę, dzięki czemu można ją mocować nie tylko na statywach video, ale także na sliderach, kranach itp.. Może obsłużyć kamerę z osprzętem o łącznej wadze do 12 Kg. Dodatkowe akcesoria jak monitor czy oświetlenie można zamocować na ramionach, które łączą się z głowicą poprzez specjalne g