Menu

Foligain pianka przeciw łysieniu minoxidil 5%

Cechy produktu

  • Postać pianka 
  • Producent Foligain 

Opis

Foligain posiada 5% minoxidil w formie pianki, który stymuluje obumarłe mieszki zapewniając maksymalny wzrost włosów u panów.

Dlaczego stosować Foligain?

1. Klinicznie potwierdzone wyniki
2. Skutecznie zatrzymuje łysienie
3. Stymuluje obumarłe mieszki włosów
4. Pobudza wzrost włosów

Co to jest minoxidil?

Początkowo stosowany był jako lek na ciśnienie ale pacjenci go przyjmujący wkrótce zauważyli wzrost włosów. Od tamtej pory wykorzystywany jest jako środek przeciw łysieniu. W lotionie Foligain F5 minoxidil został rozpuszczony w glikolu propylenowym. Glikol propylenowy zapewnia równomiernie rozprowadzenie minoxidilu na skórze głowy i zwiększa jego absporpcję.


Badania naukowe

Dermatolodzy przeprowadzili badania poprzez rok na grupie 984 panów dotkniętych łysieniem rodzaju męskiego. Celem badania była ocena sprawności 5% minoxidilu na wypadające włosy, a także ich wzrost. Przez rok pacjenci stosowali 1ml roztworu 2 razy dziennie na skórę głowy.
Pod koniec okresu dermatolodzy stwierdzili zmniejszenie się obszaru łysienia u 62% pacjentów.

Nie używaj jeżeli łysienie jest nagłe i plackowate, nie jest znana przyczyna wypadania włosów, jesteś poniżej 18 roku życia. Nie stosować u dzieci. Nie stosować na podrażnioną, czerwoną albo bolącą skórę głowy i w sytuacji użytkowania innych środków.
Uwaga: Do wykorzystywania zewnętrznego. Tylko dla mężczyzn. Łatwopalny. Zapytaj lekarza w sytuacji chorób serca.

używanie: Nanieść zawartość dwóch naciśnięć pompki 2 razy dziennie. Nie spłukiwać. Po zaimplementowaniu należy precyzyjnie umyć ręce.

pojemność 177ml (na ok. 3 miesiące)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.