Menu

Foligain pianka przeciw łysieniu minoxidil 5%

Cechy produktu

  • Postać pianka 
  • Producent Foligain 

Opis

Foligain gromadzi 5% minoxidil w formie pianki, który stymuluje obumarłe mieszki gwarantując maksymalny wzrost włosów u panów.

Dlaczego stosować Foligain?

1. Klinicznie potwierdzone wyniki
2. Efektywnie zatrzymuje łysienie
3. Stymuluje obumarłe mieszki włosów
4. Pobudza wzrost włosów

Co to jest minoxidil?

Początkowo wykorzystywany był jako lek na ciśnienie ale pacjenci go przyjmujący wkrótce zauważyli wzrost włosów. Od tamtej pory używany jest jako środek przeciw łysieniu. W lotionie Foligain F5 minoxidil został rozpuszczony w glikolu propylenowym. Glikol propylenowy gwarantuje równomiernie rozprowadzenie minoxidilu na skórze głowy i powiększa jego absporpcję.


Badania naukowe

Dermatolodzy przeprowadzili badania przez rok na grupie 984 mężczyzn dotkniętych łysieniem rodzaju męskiego. Celem badania była ocena efektywności 5% minoxidilu na wypadające włosy, a także ich wzrost. Poprzez rok pacjenci stosowali 1ml roztworu 2 razy dziennie na skórę głowy.
Pod koniec okresu dermatolodzy stwierdzili zmniejszenie się obszaru łysienia u 62% pacjentów.

Nie używaj jeżeli łysienie jest nagłe i plackowate, nie jest znana przyczyna wypadania włosów, jesteś poniżej 18 roku życia. Nie stosować u dzieci. Nie stosować na podrażnioną, czerwoną albo bolącą skórę głowy i w sytuacji wykorzystywania innych środków.
Uwaga: Do użytku zewnętrznego. Tylko dla panów. Łatwopalny. Zapytaj lekarza w sytuacji chorób serca.

użytkowanie: Nanieść zawartość dwóch naciśnięć pompki 2 razy dziennie. Nie spłukiwać. Po zaimplementowaniu należy skrupulatnie umyć ręce.

pojemność 177ml (na ok. 3 miesiące)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.