Menu

MASTER TL-D Super 80 30W/865 1SL

Cechy produktu

  • Producent Philips 

Opis

PHILIPS - Świetlówka liniowa T8 Master TL-D Super80
trzonek G13 - 6500K - 2300lm - 30W

Świetlówki liniowe to lampy z kręgu lamp wyładowczych, a bardziej dokładnie fluorescencyjnych. Ich praca opiera się na promieniowaniu nadfioletowym powstałym dzięki wyładowaniu elektrycznemu w parach rtęci o niskim ciśnieniu. Powstała emisja zmieniana jest w widzialną barwę przez luminofor, którym pokryta jest środkową część lampy. Zasadniczym minusem lamp fluorescencyjnych jest z całą pewnością obecność w nich rtęci koniecznej do reakcji powodujących świecenie. W czasie eksploatacji nie stanowi to zagrożenia, ale po pęknięciu opary tej niezdrowej substancji zostają uwolnione. Z racji tego przy eksploatacji lamp fluorescencyjnych należy zachować ostrożność, a wysłużone żarówki właściwie utylizować.


Opisywane lampy rewelacyjnie nadają się do zastosowań komercyjnych. Oprawy na świetlówki są stosowane w oświetleniu przemysłowym, biurowym, placówkach usługowych i handlowych, szkołach, placówkach służby zdrowia, urzędach i innych instytucjach. Dzieje się tak za przyczyną stosunkowo obszernej żywotności, jak również stosunkowo niewygórowanej cenie samej świetlówki.Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.