Menu

D-Link switch 8-port 8xGbE

Cechy produktu

  • Producent D-Link 
  • Rodzaj switch 

Opis

8 miedzianych portów gigabitowych
Dzięki zastosowaniu do transmisji skrętek miedzianych kategorii 5 albo wyższej tych pięć portów pozwala na szybkie uzyskanie w serwerach połączeń gigabitowych bez zapotrzebowania instalowania nowych, kosztownych kabli światłowodowych. Porty gigabitowe zapewniają serwerom wydzielone pasmo 2000 Mb/s w trybie pełno dupleksowym. Dzięki temu stacje robocze posiadają jednoczesny dostęp do danych na serwerze bez „wąskich gardeł".

Kontrola przepływu IEEE 802.3x
Funkcja ta pozwala na regulowanie przepływu danych między przełącznikiem i serwerem w celu zagwarantowania bezusterkowej transmisji. Przy 2000 Mb/s w trybie pełno dupleksowym przełącznik gwarantuje szybkie łącza danych z serwerami z minimalnym poziomem utraty informacji w czasie transmisji.

samoczynne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX)
Wszystkie porty obsługują samoczynne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX). Usuwa to konieczność użytkowania kabli krosowych albo portów do łączy nadrzędnych (uplink). Każdy port można po prostu zespoić z serwerem, koncentratorem albo przełącznikiem przy pomocy zwykłego kabla bezpośredniego rodzaju skrętka.

Instalacja typu „podłącz i pracuj"
Przełącznik jednoczy się bez problemów z dotychczas używanymi urządzeniami sieciowymi, bez względu na to, czy jest to sieć Ethernet, Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet, dzięki czemu nie ma zapotrzebowania podmiany sprzętu albo oprogramowania. Sieć można uruchomić w kilka minut — starczy podłączyć kable do przełącznika. Przełącznik zespala się bez problemów z dotychczas stosowanymi urządzeniami sieciowymi, bez względu na to, czy jest to sieć Ethernet, Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet, dzięki czemu nie ma zapotrzebowania podmiany sprzętu albo oprogramowania. Sieć można uruchomić w kilka minut — starczy podłączyć kable do przełącznika.


Obsługiwane protokoły i standardy

• IEEE 802.3 10BASE-T Ethernet (twisted-pair copper)
• IEEE 802.3u 100BASE-TX Fast Ethernet (twisted-pair copper)
• IEEE 802.3ab 1000BASE-T Gigabit Ethernet (twistedpair copper)
• ANSI/IEEE 802.3 NWay auto-negotiation
• IEEE 802.3x Flow Control
• IEEE 802.3az Energy-Efficient Ethernet (EEE)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.