Menu

TP-LINK SG105 switch 5x1GB

Cechy produktu
  • Producent TP-LINK 
  • Rodzaj switch 
Opis

bezawaryjność


Przełącznik TL-SG105 zaopatrzony jest w 5x 10/100/1000 portów RJ-45 o transmisji z szybkością do 10000 Mbps z myślą o wymagających zastosowaniach biurowych albo domowych. Bezwentylatorowa kompozycja zapewnia cichą pracę urządzenia.

duża gama funkcji


Przełącznik TL-SG105 oprócz charakterystycznych funkcji switcha ponadto szeroką gamę funkcji dodatkowych, takich jak: Auto MDI/MDIX, automatyczna negocjacja, przeszukiwanie IGMP, ramki jumbo 9K, samoczynne zapamiętywanie i wygaszanie adresów MAC, obsługa kontroli przepustowości IEEE802.3x dla transmisji w pełnym dupleksie i funkcji backpressure dla transmisji w półdupleksie.

wykorzystanie produktu

Pięcioportowy przełącznik rodzaju desktop TP-LINK TL-SG105 nietrudne zwiększenie przepustowości sieci Ethernet do połączeń gigabitowych. Dzięki niemu możesz zwiekszyć prędkość połączeń do serwerów i innych ważnych połączeń w sieci. Przełącznik TL-SG105 jest urządzeniem energooszczędnym. Dzięki progresywnej technologii urządzenie może zaoszczędzić do 65% energii, co iż jest naturalnym rozwiązaniem równocześnie w domowej jak i biurowej sieci.

Gigabitowy przełącznik

wyposażony w 5 portów 10/100/1000Mb/s przełącznik TL-SG105 zwiększa przepustowość sieci, umożliwiając niezwłoczne przesyłanie wielkich plików. Użytkownicy w domach, biurach, grupach roboczych lub w środowisku produkcyjnym mogą dzisiaj przesyłać pokaźniejsze pliki, wymagające znacznego pasma transmisji. Pozwala to na natychmiastową wymianę w sieci plików graficznych, CGI, CAD lub plików multimedialnych.

Energooszczędna sieć Ethernet

stwarzając gigabitową sieć ethernet możesz dzisiaj wybrać rozwiązanie przychylne dla środowiska naturalnego! Przełącznik TL-SG105 korzysta z technologii umożliwiającej korzystanie z sieci o wysokiej przepustowości przy obfitej oszczędności energii. Urządzenie automatycznie dostosowuje wymagany zużycie prądu w zależności od statusu połączenia i długości kabla, ograniczając zużycie energii.

Wyłączanie zasilania nieużywanych portów


klasyczne przełączniki sieciowe pobierają istotną ilość energii dla portów, choćby jeżeli podłączone do nich urządzenia są wyłączone. Przełącznik TL-SG105 samoczynnie namierza status połączenia każdego portu redukując zużycie energii portów nieaktywnych.

pobór energii zależny od długości kabla


Teoretycznie użycie krótszych kabli powinno zniżać zużycie energii, ze względu na mniejsze straty energii na ich długości. Większość maszyn zużywa jednak tyle samo energii, niezależnie od długości kabli. Przełącznik TL-SG105 analizuje długość podłączonych do niego kabli i adekwatnie do niej reguluje liczba energii zużywanej przez porty.

Łatwość użytkowania

samoczynne funkcje przełącznika sprawiają, że jego instalacja jest bezproblemowa i nie wymaga wprowadzania konfiguracji. Dzięki funkcji MDI/MDIX nie ma konieczności wykorzystania krosowanych kabli. Funkcja automatycznej negocjacji połączeń umożlwia automatyczne wykrycie prędkości urządzeń podłączonych do każdego z portów (10, 100 albo 1000Mb/s) gwarantując adekwatną skuteczność transmisji.

UPnP

technologia sieciowa rodzaju peer-to-peer (P2P) dla komputerów osobistych oraz maszyn inteligentnych i bezprzewodowych. Jej głównym zadaniem jest ułatwienie łączenia, kontrolowania i transferu informacji pomiędzy różnymi urządzeniami pracującymi w sieci. Pozwala na przesyłanie danych między dwoma urządzeniami pod kontrolą dowolnego urządzenia sterującego w sieci. UPnP jest niezależna od systemu operacyjnego, języka programowania i fizycznego medium.

certyfikat CE

Dyrektywy Unie Europejskiej dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem wykorzystywania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, iż wyrób ten spełnia wymagania wszelkich tych dyrektyw.

dokument FCC

certyfikat amerykańskiej agencji regulującej zasady wykorzystania częstotliwości radiowych dla celów związanych z komunikacją. Celem funkcjonowania agencji jest pilnowanie porządku w dziedzinie radiofonii, telekomunikacji i wszelkich form telewizji.

dokument RoHS

Unijna dyrektywa (Restriction of Hazardous Substances) z 2003 roku. Odnosi się do ograniczeń zawartości tworzyw zgubnych (np. Ołów, rtęć kadm) w urządzeniach elektronicznych.

wskazane funkcje:

  • 5 portów RJ45 10/100/1000Mb/s (automatyczna negocjacja prędkości połączeń, samoczynne krosowanie Auto MDI / MDIX)

  • Kontrola przepływu informacji IEEE 802.3x gwarantująca niezawodną transmisję

  • Stalowa rodzaju desktop, możliwość montażu na ścianie

  • Obsługa QoS (IEEE 802.1p) i funkcji IGMP snooping

  • Instalacja plug and play - brak konieczności konfigurowania urządzenia

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.