Menu

Lanvin Marry Me! tester 75 ml woda perfumowana

Cechy produktu
  • Producent Lanvin 
  • Pojemność 75 ml
Opis

Jak niemało innych w dodatku dom mody Lanvin miał swój skromny początek w Paryżu. Nazwa jego pochodzi tradycyjnie od nazwiska jego założycielki: Jeanne Lanvin. Pochodziła ona z biednej rodziny i wyłącznie jej talent i samozaparcie po rozwodzie wraz z odrobiną szczęścia pozwoliły jej zbudować tę idealną, renomowaną do dziś markę.

W czasach, w których pracowały tylko biedne kobiety, na początku kariery Lanvin stała produkcja kapeluszy – Lanvin otrzymała w tym kierunku wykształcenie. Produkcji właśnie nakryć damskich głów był poświęcony pierwszy otworzony przez nią w 1898 roku paryski sklepik.

szybko jednak zwiększyła swą działalność o kolorowe i istotnie wygodne sukienki dla śladowych dziewczynek a potem także ich matek. Choć sama Lanvin nie zajmowała się szkicowaniem i wynajmowała do tego z czasem pracowników była ona w pełni odpowiedzialna za charakter szytych w tym domu mody sukni, które wyróżniały się niebanalnymi barwami i romantycznymi dodatkami w postaci tiuli i koronek.

Owocem jej zainteresowań perfumami było pojawienie się w 1924 roku własnej kreacji Lanvin pod nazwą „My Sin". Kolejną i nie mniej udaną kreacją okazały się być perfumy „Arpège" z 1927 roku. Na flakonie tych ostatnich pojawił się wizerunek matki z dzieckiem, zaprojektowany przez Paula Iribe, który miał stać się w pewien sposób symbolem domu mody Lanvin – to miłość do własnej córki bywała niejednokrotnie motorem poczynań projektantki mody i okazała się być także cennym źródłem inspiracji.

swego rodzaju ewenementem jest, iż obie kreacje perfum są znanymi i cenionymi klasykami do dziś. Wykreowane przez młodego Andre Fraysee perfumy „Arpège" są do dziś stworzone. Z chwilowego zapomnienia dom mody Lanvin budzi w 1997 roku zmiana jego właściciela (m.in.

na L'Oreal). Owocem tej odnowy stała się także progresywna edycja ulubionego zapachu „Arpège", której podjęła się w 2003 roku Karine Dubreuil pod nazwą „Lanvin Eclat d'Arpège". W trakcie gdy oryginał przystępny jest dziś w szlachetnym czarnym flakonie ze złotym zamknięciem, jego nowa edycja urzeka subtelnym fioletowym odcieniem.

w dodatku kolejne współczesne kreacje perfum tej producenta w umiejętny sposób podejmują dialog z bogatą i cenną tradycją. Perfumy „Jeanne Lanvin" z 2008 roku posiadają nawiązywać swym kolorem do wykreowanej swojego czasu przez założycielkę domu barwy subtelnego różu.

Nowymi edycjami starszych kreacji są „Rumeur" i „Merry me!". Więcej

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.