Menu

SilentiumPC Chłodzenie CPU - Fortis 3 HE1425

Cechy produktu

  • Producent SilentiumPC 

Opis

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
mocne jednowieżowe chłodzenie

Sigma PRO 140 mm PWM

Na charakterystycznym wyposażeniu chłodzenia znajduje się wentylator SilentiumPC Sigma PRO 140 mm PWM. Oferuje on niezwykle cichą i wydajną pracę w zakresie 500 ~1400 obr./min. Dopasowaną do możliwości radiatora. Zaawansowani użytkownicy mogą powiększyć wydajność montując drugi, opcjonalny wentylator 140 mm używając dodatkowego zestawu mocowań (załączone w pudełku).

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

To solidny, jednowieżowy komplet chłodzenia procesora zapewniający najkorzystniejszy stosunek sprawność/cena w swej klasie. Zaprojektowany od podstaw, aby osiągnąć stosowną równowagę między powierzchnią odprowadzania ciepła, a przepływem powietrza. Wykorzystuje pięć Φ6 mm heatpipe’ów i obfity, aluminiowy radiator składający się z 38 fin’ów. Swój oryginalny wygląd Fortis 3 HE1425 zawdzięcza czarnemu topowi i specjalnie zaprojektowanemu wentylatorowi.

Gabaryty

Fortis 3 HE1425 v2 gwarantuje najwyższą kompatybilność z innymi komponentami. Asymetryczny radiator zezwala na montaż wysokich modułów pamięci RAM. Fortis 3 HE1425 v2 jest również jednym z najbardziej kompaktowych chłodzeń zaopatrzonych w wentylator 140 mm. Dzięki zaimplementowaniu niskoprofilowych śrub montażowych, wysokość schładzacza z wentylatorem to jedyne 158 mm. Oznacza to, iż może być z powodzeniem instalowany we wnętrzu większości obudów komputerowych dostępnych na rynku.

Rurki cieplne

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 przenosi ciepło z podstawy do radiatora za pomocą pięciu 6-milimetrowych rurek cieplnych, które bezpośrednio dotykają procesora.

Montaż

Fortis 3 HE1425 v2 wykorzystuje sprawdzony i chwalony poprzez profesjonalistów system montażowy. Backplate oraz śruby konkretny docisk, szybką i bezpieczną instalację na płycie głównej. Radiator w profilu litery V nadaje chłodzeniu niepowtarzalny wygląd i ulepszony dostęp do śruby montażowej. Lista kompatybilności obejmuje większosć progresywnych platform AMD i Intel.

Pactum PT-2

Poza niezbędnymi elementami w zestawie dostarczana jest także pasta termoprzewodząca Pactum PT-2 o podwyższonej przewodności cieplnej.

Uwaga! technika HE (bezpośredni kontakt heatpipe’ów z procesorem) wymaga użycia gęstej pasty termoprzewodzącej, takiej jak ta załączona w pudełku. Pasty nakładane pędzelkiem są zbyt rzadkie i niekorzystnie wpływają na produktywność produktu.

Nie wolno stosować pasty Coollaboratory Liquid Pro/Ultra z tym produktem ponieważ sprawia ona korozję aluminiowej części podstawy. Reklamacje skorodowanych radiatorów są odrzucane.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.