Menu

Lecytyna - Triple Potency Lecithin

Cechy produktu

 • Producent Calivita 
 • Rodzaj lecytyna 

Opis

Triple Potency Lecithin

Czym jest lecytyna?

„Lecytyna to mieszanina różnych związków, z zasady fosfolipidów. Są to związki o charakterze tłuszczowym znajdujące się w każdej komórce naszego ciała. Fosfolipidem występującym w zdecydowanej ilości w lecytynie jest fosfatydylocholina. Innymi składnikami są: fosfatydyloinozytol, fosfatydyloetanoloamina."

„W organizmie człowieka lecytyna jest obecna w każdej komórce ciała, zwłaszcza jako składnik błon komórkowych."

„Rola fosfolipidów w organizmie jest istotnie ważna z uwagi na fakt, iż w połączeniu z białkami stanowią one nierozdzielną część błon komórkowych oraz organelli subkomórkowych. W błonie mitochondrialnej stanowią ponad 90% całkowitej ilości lipidów."

„Fosfolipidy są konieczne do regulacji licznych funkcji błon biologicznych, takich jak aktywność enzymów, przepuszczalność i transport."

Źródła przystępne w Redakcji CaliVita. Powyższe informacje posiadają jedynie charakter informacyjny i zostały opracowane na podstawie przystępnych publikacji naukowych. W przypadku problemów zdrowotnych, kobiety w ciąży, karmiące piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Lecytyna ulepsza pamięć i zdolność koncentracji.

Choliny przekazana w adekwatnej ilości ułatwia procesy zapamiętywania, poprawia pamięć długookresową i rozszerza objętość pamięciową. Co więcej cholina hamuje rozwój depresji oraz demencji starczej i niektórych degeneracyjnych chorób układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera).

Lecytyna wzmacnia układ krążenia.

Lecytyna bierze udział w metabolizmie cholesterolu, a także tłuszczu. Jest to związane z obecnością w jej cząsteczce wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które wiążą się z cholesterolem usprawniając jego transport i eliminowanie z ustroju. Działanie lecytyny wpływa prawidłowo na zmniejszenie ryzyka wystąpienia miażdżycy i związanych z nią schorzeń sercowo-naczyniowych.

Lecytyna ochrania wątrobe, zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych.

Suplementacja lecytyną pozytywnie wpływa na detoksykację i regenerację wątroby. Lecytyna jest odpowiedzialna za rozpuszczalność cholesterolu w żółci i broni przed tworzeniem się kamieni żółciowych.

Lecytyna a płodność.

Uważa się, że lecytyna jest wyjątkowo istotna dla skuteczności seksualnej mężczyzn i powiększa płodność. Cholina istotna jest w diecie pań w okresie ciąży, karmiących piersią, gdyż ma wpływ na prenatalny i noworodkowy rozwój mózgu i rdzenia kręgowego (centralnego układu nerwowego).

Substancje aktywne Triple Potency Lecithin CaliVita:

elementy Triple Potency Lecithin CaliVita mogą mieć dobry wpływ na uniemożliwianie:
 • jest elementyem budulcowym każdej komórki ciała, wchodzi w skład błon komórkowych

 • prawidłowo wpływa na pracę układu nerwowego, wspomaga procesy zapamiętywania i koncentracji

 • jest elementem tworzącym tkanki mózgu i otoczki mielinowe komórek układu nerwowego

 • należycie wpływa na układ krążenia

 • wspomaga wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach

 • uczestniczy w przemianach tłuszczów i cholesterolu

 • ochrania wątrobę

 • rozszerza wydolność i przyspiesza regenerację po wysiłku

 • wspomaga wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach

 • opóźnia procesy starzenia

CALIVITA - JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO POTWIERDZONE certyfikatAMI

komponenty Triple Potency Lecithin CaliVita:

lecytyna sojowa (72,3%), kapsułka żelatynowa (żelatyna, gliceryna, woda)

CaliVita - naturalne suplementy diety:

Już od ponad 20lat CaliVita jest jednym z najważniejszych dystrybutorów suplementów żywieniowych. Mając 20letnie doświadczenie, oferujemy nowoczesne suplementy diety, witaminy i minerały, współpracując z wybitnymi specjalistami. Wszystkie produkty w ofercie CaliVita spełniają najwyższe standardy jakości.

Suplementy diety CaliVita wytworzone są na bazie składników naturalnych i nie zawierają nienaturalnych komponentów. Podstawą w procesie produkcji naszych progresywnych formuł suplementów żywieniowych są naturalne minimalistycznce. Bazujemy na dawnych, wieloletnich tradycjach medycyny ludowej, które to potwierdzają m.in. Wydajność naturalnych składników roślinnych obecnych w naszych produktach.

Priorytetowym celem marki CaliVita są bezpieczne i progresywne suplementy diety stworzone w USA przez uznanych producentów dietetycznych środków spożywczych. Firma CaliVita zapewnia 100% jakość suplementów diety, witamin i minerałów.

Zwracamy uwagę, żeby stosować formy komponentów aktywnych o bezdyskusyjnie najkorzystniejszej przyswajalności. Wspaniała większość naszych suplementów diety, wywieraja synergiczny wpływ na organizm ( wzajemne wzmacniające działanie). Wszystkie oferowane w Polsce suplementy diety CaliVita mają obowiązkowe w naszym kraju zezwolenia GIS (Głównego Inspektora Sanitarnego). Produkty Calivita dostają na dodatek dodatkowo orzeczenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (SANEPID-u) o braku zastrzeżeń co do jakości importowanych środków spożywczych.

polecane linki - CaliVita:
Triple Potency Lecithin - Opinie i doświadczenia klubowiczów Calivita:informacje o dostawie i wysyłce.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.