Menu

Lanvin Jeanne (W) edp 100ml

Cechy produktu
  • Producent Lanvin 
  • Pojemność 100 ml
Opis

Jak niemało innych również dom mody Lanvin miał swój skromny początek w Paryżu. Nazwa jego pochodzi tradycyjnie od nazwiska jego założycielki: Jeanne Lanvin. Pochodziła ona z biednej rodziny i tylko jej talent i samozaparcie po rozwodzie wraz z odrobiną szczęścia pozwoliły jej zbudować tę perfekcyjną, lubianą do dziś producenta.

W czasach, w których pracowały wyłącznie biedne kobiety, na początku kariery Lanvin stała produkcja kapeluszy – Lanvin otrzymała w tym kierunku wykształcenie. Produkcji właśnie nakryć żeńskich głów był poświęcony pierwszy otworzony przez nią w 1898 roku paryski sklepik.

ekspresowo jednak zwiększyła swą działalność o kolorowe i niezwykle wygodne sukienki dla minimalnych dziewczynek a potem także ich matek. Choć sama Lanvin nie zajmowała się szkicowaniem i wynajmowała do tego z czasem pracowników była ona w pełni odpowiedzialna za charakter szytych w tym domu mody sukni, które wyróżniały się ciekawymi kolormi i romantycznymi dodatkami w postaci tiuli i koronek.

Owocem jej zainteresowań perfumami było pojawienie się w 1924 roku własnej kreacji Lanvin pod nazwą „My Sin". Kolejną i nie mniej udaną kreacją okazały się być perfumy „Arpège" z 1927 roku. Na flakonie tych ostatnich pojawił się wizerunek matki z dzieckiem, zaprojektowany poprzez Paula Iribe, który miał stać się w pewien sposób symbolem domu mody Lanvin – to miłość do własnej córki bywała nieraz motorem poczynań projektantki mody i okazała się być także cennym źródłem inspiracji.

swego rodzaju ewenementem jest, iż obie kreacje perfum są znanymi i uznanymi klasykami do dziś. Wykreowane poprzez młodego Andre Fraysee perfumy „Arpège" są do dziś wyprodukowane. Z chwilowego zapomnienia dom mody Lanvin budzi w 1997 roku zmiana jego właściciela (m.in.

na L'Oreal). Owocem tej odnowy stała się także postępowa edycja ulubionego zapachu „Arpège", której podjęła się w 2003 roku Karine Dubreuil pod nazwą „Lanvin Eclat d'Arpège". Podczas gdy oryginał dostępny jest dziś w szlachetnym czarnym flakonie ze złotym zamknięciem, jego nowa edycja urzeka subtelnym fioletowym odcieniem.

ponadto kolejne współczesne kreacje perfum tej marki w umiejętny sposób podejmują dialog z bogatą i cenną tradycją. Perfumy „Jeanne Lanvin" z 2008 roku posiadają nawiązywać swym kolorem do wykreowanej swojego czasu przez założycielkę domu barwy subtelnego różu.

Nowymi edycjami starszych kreacji są „Rumeur" i „Merry me!". Więcej

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.