Menu

SilentiumPC Zasilacz Elementum E 2 550W

Cechy produktu
  • Producent SilentiumPC 
  • Moc 550 W
Opis

SilentiumPC Elementum E2 550W to zasilacz o potwierdzonej certyfikatem, wysokiej efektywności 80 PLUS 230V EU. W średnim zakresie obciążenia pomiędzy 20, a 50% - skuteczność przekracza 87-88%. Oznacza to, iż w najpopularniejszych pakietach komputerowych pobierających realnie od 100 do 300 W, zasilacz Elementum E2 550W proponuje ponadprzeciętną w tym segmencie wydajność, co ogranicza rachunki za prąd i redukuje generowany hałas.

Bogaty komplet okablowania pozwala na podpięcie aż 6 sprzętów ze złączem SATA/MOLEX, a także kart graficznych z podwójnym złączem zasilającym PCI-Express. Wysoka efektywność zasilacza jest kluczowa dla cichego działania komputera i niskich temperatur podzespołów wykorzystanych do jego budowy.

To z kolei przekłada się na wysoką żywotność m.in. Kondensatorów będących podstawą stabilnych napięć. Te przystosowane są do pracy w temperaturze aż 105 °C. Elementum E2 550W 80 PLUS przy potwierdzonej oficjalnym atestem wydajności sięgającej 88% w średnim zakresie obciążenia realizuje ten cel.

Pomaga również w tym specjalnie zaprojektowane wnętrze oraz produktywny, sterowany cieplnie 120-milimetrowy wentylator z łożyskiem HBS. Ponad nim znajduje się grill, który broni łopatki i jednocześnie minimalizuje hałas powstający podczas przepływu powietrza.

Zasilacz SilentiumPC Elementum E2 550W przypasowany jest do wymagań postępowych komputerów, które najwięcej energii pobierają z linii +12 V. Właśnie dlatego zasilacz Elementum E2 550W jest w stanie, w sposób ciągły, dostarczyć nawet 492 W na linii +12 V.

Dla linii +5 V, a także +3,3 V przewidziano w sumie 120 W. Nad bezpieczeństwem zasilacza SilentiumPC Elementum E2 550W, jak i podłączonych do niego elementów komputerowych czuwa szereg zabezpieczeń.

OVP broni przed zbyt sporym napięciem wyjściowym, SCP zapobiega negatywnym skutkom zwarcia, OPP to zabezpieczenie przeciążeniowe, SIP broni przed prądami udarowymi (np. W trakcie wyładowań atmosferycznych), UVP broni części komputera przed zbyt niskim napięciem wyjściowym.

w dodatku: Elementum E2 550W zaopatrzony jest oczywiście w aktywne PFC, spełnia także normy ErP LOT6, jak i Low Power C6/C7. Okablowanie zasilacza SilentiumPC Elementum E2 550W pozwala na podłączenie popularnych konfiguracji komputerowych.

Oprócz obowiązkowego przewodu ATX 24-pin, przystępny jest EPS (rozpinany w systemie 4+4) do zasilania produktywnego procesora. Dla kart graficznych przewidziano kabel PCI-Express z podwójną końcówką: 8-pin (rozpinaną w systemie 6+2) plus 6-pin, co pozwala na podłączenie nawet skuteczniejszych kart graficznych.

Dwa dodatkowe przewody przewidziane są m.in. Dla urządzeń pamięci masowej, czy kontrolerów wentylatorów, LED: 4 × SATA oraz 2 × MOLEX. Wszystkie przewody są sprężyste, jak i trafnie długie, co pozwala na ich wygodne poprowadzenie i ukrycie w zatoce serwisowej pokrywy.wymiary: 150 x 87 x 14 mmAkcesoria w komplecie: Pozostałe atrybuty: Kolor: czarny standard: ATX12V 2.31 Zabezpieczenia: OVP, OPP, SCP, SIP, UVP dokument ROHS: tak certyfikaty bezp.: CE, CB Zgodny z funkcją Intel C6/C7 procesora Intel Haswell, Skylake, Kaby Lake...

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.